14.10.2022
Szczepionki przeciw COVID-19 zaktualizowane dla wariantu Omikron

Zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia w sprawie realizacji szczepień przypominających przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień, szczepienia drugą i pierwszą dawką przypominającą będą wykonywane szczepionką o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron, zgodnie z ich dostępnością w punkcie szczepień.

 

Szczepionki zaktualizowane dla wariantu Omikron są stosowane wyłącznie w realizacji szczepień przypominających i mogą być podawane osobom, które ukończyły 12 lat z zachowaniem co najmniej 3 miesięcznego odstępu od szczepienia podstawowego lub podania dawki przypominającej.

 

Szczepienie dawką przypominającą ozdrowieńców należy realizować w odstępie co najmniej 3 miesięcy od infekcji SARS-CoV-2.

 

Szczepionki zaktualizowane dla wariantu Omikron zostały zaadaptowane w celu lepszego dopasowania do krążących wariantów SARS-CoV-2. Szczepionki te mogą zwiększyć ochronę przed nowymi wariantami, zwłaszcza przeciw wariantowi Omicron i wariantom pokrewnym. W ich skład wchodzi: mRNA oryginalnego szczepu SARS-CoV-2 oraz mRNA wariantu Omikron (podwariantu BA.1 lub BA4/BA.5).

 

W punkcie szczepień mogą być dostępne następujące szczepionki o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron:

  • szczepionka Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1. (Moderna)
  • szczepionka Comirnaty Original/Omicron BA.1. (Pfizer-BioNtech)
  • szczepionka Comirnaty Original/Omicron BA.4/BA.5. (Pfizer-BioNtech)

 

 

 

 


pokaż wszystkie wiadomości ››

 

 

 

Adres przychodni

ul. Słoneczna 51
05-180 Pomiechówek

przychodnia@spzozpomiechowek.pl

Telefon rejestracja

 

POZ: 22 785 41 20, Stomatologia: 22 774 75 70